Sahtar Doneck - Real Madrid összefoglaló nyitókép
Bajnokok Ligája Összefoglaló ReAlantos

Sahtar Doneck – Real Madrid összefoglaló | Vini-mágia

A két vereség után megmutatta a Real Madrid, hogy az csak pillanatnyi kisiklás volt. Bár a Sahtar meglepően gyenge teljesítményt nyújtott, a 0-5-ös végeredmény azért így is tekintélyt parancsoló. Vini duplázott és gólpasszt adott, Lucas kiosztott egy öngólpasszt, Benzema góllal és gólpasszal jelentkezett, Rodrygo is betalált, Modric és a csereként beálló Asensio pedig kiosztott egy-egy gólpasszt. Összefoglalunk.

Percről percre

Ancelotti az alábbi kezdőt álmodta fel a pályára:

Courtois – Lucas, Militao, Alaba, Mendy – Modric, Casemiro, Kroos – Rodrygo, Benzema, Vinícius.

Első félidő

3. perc: Rodrygo és Vini passzai után Benzema lőtt kevéssel a rövid mellé.

4. perc: Kroos kellemetlen távoli lövését ütötte oldalra a Doneck kapusa.

Az első percekben a Madrid meglepő módon átadta a területet az ukrán csapatnak. A helyzetek ennek ellenére a Madridnál jelentkeztek.

6. perc: Vini lövését is kiütötte a donecki portás.

Érdekes volt látni, hogy a Madrid védekezésben 4-5-1-es formációt, de gyakran 4-4-1-1-es formációt vett fel. A két szélen a két tinibrazil mintaszerű fegyelmezettséggel zárt vissza, a középpályáról pedig a horvát-német tandem egyik tagja lépett ki Benzema mögé ilyenkor. Úgy tűnt, hogy Ancelotti a két négyfős védelmi vonalban bízott.

10. perc: Tete lecsúszott beadása kerülte el kevéssel Courtois kapuját.

Meglepően lüktető volt a mérkőzés ezen szakaszában.

15. perc: Vini tekert fölé egy szöglet után.

19. perc: Case lapos, közeli lövését blokkolta a védő.

Sahtar Doneck - Real Madrid összefoglaló Casemiro
A Barca ellen is erre a tankra lesz szükség

31. perc: Kroos lövését tenyerelte oldalra fura mozdulattal Trubin.

(Igen, itt eltelt kb. 12 perc érdemi esemény nélkül.)

33. perc: Benzema lövése kerülte el a hosszú felsőt.

35. perc: Rodrygo totojázott el egy ígéretes helyzetet.

37. perc: Lucas beadását Krivcov emeli Trubin felett saját kapujába (Benzema elől próbált menteni), ezzel vezet a Real Madrid, 0-1!

Ekkorra már folyamatosan nyomás alatt játszott a Sahtar-védelem, gyakran a saját tizenhatosuk előteréig is alig tudták hiba nélkül eljuttatni a labdát.

41. perc: Benzema lőtt rá egy szöglet utáni kipattanót a tizenhatos előteréből, Trubin bravúrral védett.

Ezzel vége lett a félidő érdemi részének.

A Madrid az elején átengedte a területet, aztán viszont a 6-7. perc magasságától fokozatosan vette át a játék irányítását. A gól, bár óriási védelmi bakinak tűnt, megérdemelt volt, és inkább kikényszerített hiba, mint nem.

Sahtar Doneck - Real Madrid összefoglaló Kroos
Mérnök Úr újra megcsillant – hétvégén erre még nagyobb szükség lesz

Második félidő

Kettős csere volt az ukránoknál, a két szélső helyett jöttek újak.

51. perc: Benzema lopta el a Sahtar bedobása után a labdát, a visszatett passzt pedig Modric tette egyből tovább álomszerűen, így a lendületből érkező Vini ziccerben találta magát, és higgadtan fejezte be, 0-2.

55. perc: Az első komolyabb Sahtar-helyzet, védelmi bizonytalankodás után Courtois-nak kellett védenie.

57. perc: Vini úgy ment el a Sahtar-védők között, mintha bóják lettek volna, majd a rövid felsőbe varrta a bogyót, 0-3.

Sahtar Doneck - Real Madrid összefoglaló Vini

61. perc: Militao fejelte ki szögletre a Sahtar-játékos szöglet utáni fél-kapáslövését.

65. perc: Benzema és Vini összjátéka után utóbbi adott gólpasszt Rodrygónak, 0-4.

67. perc: Két Courtois-bravúr pár másodpercen belül.

69. perc: Mendy helyett Marcelo érkezett.

70. perc: Benzema lőtte a kapusba kiszorított helyzetből.

Egyértelműen irányította a meccset a Madrid, a 4 lőtt gól még majdhogynem a Sahtarra nézve volt hízelgő. Kroos és Modric pontos hosszú labdáiból pedig csak erről a meccsről összevághattunk volna egy negyedórás válogatást.

74. perc: Marcelo jelezte, hogy a pályán volt, elindított egy föld-levegő rakétát, amivel ki is iktatott egy biztonságit a pálya szélén.

78. perc: Hármas csere a Madridnál: Kroos, Modric és Rodrygo helyett érkezett Valverde, Camavinga és Asensio.

85. perc: Militao helyett érkezett a szezonban ekkor debütáló Jesus Vallejo.

90+1. perc: Asensio védők mögé ívelt labdáját Benzema vette át, és tette el higgadtan a kapus mellett, 0-5.

Sahtar Doneck - Real Madrid összefoglaló Benzema

90+2. perc: Mudrik lövését védte Courtois.

Ezzel véget ért a mérkőzés.

Összegzés

Az eredmény hűen tükrözi a két csapat által mutatott teljesítményt, sőt, talán még a Sahtarra nézve hízelgő.

Kellett egy ilyen önbizalomnövelő győzelem a Clasico előtt, de azért vegyük figyelembe, hogy egy valamilyen ismeretlen okból rendkívül enerváltan, győzelmi (vagy akár csak gólszerzési) terv nélkül felálló ellenféllel szemben sikerült elérni.

Nulla letámadás volt részükről a középpályán – ez alól talán kivétel az első pár perc és a negyedik kapott gól utáni szakasz -, így Modric és Kroos majdhogynem percenként osztogathatták a forintosnál forintosabb labdákat. Ilyen luxust a Barcelona – legyen bár bármilyen állapotban is – nem fog megengedni.

A meccs (számomra) talán legnagyobb tanulsága, hogy az Alaba féle támadó belső védő poszt és szerepkör működőképes, ha egy olyan fegyelmezett és fizikálisan nehezen felülmúlható balhátvéd van mellette, mint Mendy. (És egy kicsit elmerengtem közben azon, hogy milyen szép lenne ez Alaba helyett Ramosszal a tengelyben.)

Alaba

Érdekes volt látni azt is, hogy a meccs egy szakaszában (emlékeim szerint az első félidő derekán) amikor Benzema kihúzódott balra, akkor Vini ment be helyette középre. Azt gyanítom, hogy ez már egy reakció volt Ancelotti részéről arra a jelenségre, hogy Benzema balra való kisegítésekor a teljes centrum üresen marad Madrid-szempontból. Egyrészt öröm látni, hogy ez a probléma az edzői stábnak is feltűnt, másrészt még nagyobb öröm, hogy, úgy tűnik, Vini kezd taktikailag is egyre érettebb lenni.

barátság

Rodrygo pedig nálam a mai performanszával elérte azt, hogy a Barca ellen kezdőként számítanék rá – a folyamatos mozgásaival sokszor magának teremtett helyet az alapvonalig, sokszor pedig a belül vagy mögötte érkező társnak. Mindenesetre jó volt látni, hogy nem a szokásos nullával járul hozzá a jobb oldalunk az eredményhez. És bár a mai teljesítményből kiindulva a CKM-nek is szívesen bizalmat adnék, de kétlem, hogy ők – minden bizonnyal Fedével kiegészülve – hasonló jelenlétre lennének képesek a jobb oldalon.

Rodrygo

Ez az én véleményem a Sahtar elleni mérkőzésről. Mi az, amit nem említettem, de Neked feltűnt, és fontosnak tartod? Oszd meg velünk a kommentmezőben!

Folytatás vasárnap a Barcelona ellen a Camp Nou-beli Clasicón.