Beharangozó La Liga Sultan  

La Liga 26′ 12/38: egy darabig idegenben leszünk!

A Rayo Vallecano ellen elkezdi meg a Real Madrid az 5 meccses idegenbeli sorozatát. Lesz ennél nehezebb meccsünk is, például Bilbaóban, de valószínűleg könnyebb is. A Rayo egy olyan csapat, melyet a megelőző négy találkozónkon sikerült legyőzni, de könnyed labdázgatásra nem emlékszem.

Ebben az idényben a hazaiak Alvaro Garcia (idén 8 gólos) vezérletével, és egy kiegyensúlyozott Liga szerepléssel a 11. helyen állnak. Különösen a saját stadionjukban, a mindig lelkes szurkolóik előtt veszélyesek, hiba lenne félvállra venni a meccset. Sajnos a sérültjeinkhez csatlakozott Tchouaméni, és a Carvajal, Rüdiger, Mastantuono trió továbbra sem sem érhető el.

Van viszont egy Mbappe a keretben, aki 8 mérkőzés óta mindig betalál a Ligában és a city-s Haalanddal karöltve a legjobb formában lévő támadó Európában. Ha a csapat felnő a Teknőchöz, és mutatunk némi dinamikát – a Pool meccsen tapasztaltakkal ellentétben -, akkor folytatódhat a bajnokságban a jó sorozatunk.

Egy pár mondatban visszatérve a Pool elleni vereségre, ismét felmerül az emberben pár kérdés. Azt aláírom, hogy a Matrac elleni vereséghez képest mutatkozott fejlődés, de a Ligában megszokott támadójátékunknak  nyomát sem láthattuk.

Persze, hogy máshogy védekeztek az angolok, más szint volt ez, de azokat a labda nélküli mozgásokat hiányoltam, melyekre érkezhetnek progresszív passzok. Mániám, hogy a gyors kényszerítők nem jöttek létre, amikor a passzoló egész egyszerűen nem fut tovább, nem adja meg azt a passz opciót, mely lendületben tartja a támadást, és sebességet ad az akciónak. Ez a labdakihozatalra is rányomta a bélyegét, az egész futballunk biztonsági volt. A legfájóbb számomra azt volt látni, hogy bekapott gól után sem változtattunk érdemben, mintha az lett volna a fejekben, hogy az Anfielden ki lehet kapni egy góllal. Ilyenkor érzem azt, hogy messze vagyunk még attól, hogy egy kész csapatról beszéljünk.

Ezzel együtt remélem, hogy a válogatott szünet előtti utolsó bajnokin berántjuk a 3 pontot, különösen annak fényében, hogy a Barca Vigóba látogat. A katalánok itt az utolsó 4 meccsükből csak egyet tudtak megnyerni. Szerintem ma sem lesz könnyű dolguk Aspasékkal.

Délután kezdünk 16:15-kor.

Oszd meg a posztot, ha tetszett!