Real Human Beings
A Real Madrid, a Celtic otthonában tovább folytatta győzelmi sorozatát a szezonban, immáron 6/6 a mérleg, amire korábban a duplázós 2016-17-es szezonban volt példa. Ancelotti pedig ismét megmutatta, miért van a stílusedzőknek extrém nehéz dolga a Real Madridja ellen, főleg, ha ez szignifikáns játékoskvalitásbeli előnnyel is párosul. Összefoglaljuk 0-3-as glasgow-i sikert.
Carlo úr és Sir Ángelosz értékelése – exkluzív 😀
Események, időrendiséget szabadon értelmezve
Ancelotti nem becsülte le az ellenfelet, a tavalyi Liverpool elleni kezdőcsapatot küldte fel, ami valljuk be, a leglogikusabb döntés volt. A beharangozóban említettem, miért jó ötlet Fedével túlbiztosítani a jobb oldalt, illetve miért szükséges Mendy védekezése is majd. Egyéb kérdés nem volt, ami a kezdőt illette.
A kommentszekcióban felmerült, hogy Kroos helyett Camavingával még patentabb lett volna a csapat, de erre a hipotézisre rácáfolt a német karmester. Ancelotti azért játszatta Kroos-t, mert a labdás játék kontrollálását többre taksálta a Celtic ellen, mint azokat az előnyöket, amiket Camavinga tud adni a csapatnak. Legalábbis így akart nekivágni a találkozónak. Ezzel szerintem nem volt baj, és Kroos alá is támasztotta a teljesítményével a döntés helyességét.
A másik wildling, aki nagyot játszott, nem más mint Fede Valverde.
A néhány alkalom, amikor a Celtic-nek sikerült magasan labdát szerezni, többnyire nem a presszingjük sikerességének volt betudható, hanem azok átjátszása után a Madrid játékosai rossz döntéseket hoztak.
Nos, az első félidőben nem adták fel. Mentek, mint a mérgezett egerek. Próbálták távoli lövésekkel tesztelni Courtois-t, próbáltak gyors egyritmusú kontrákból helyzetet kicsikarni, és ha a Madrid visszazárt, akkor az Angeball-t hívták elő, vagyis szélről középre betett labdákból próbáltak gólhelyzetbe kerülni. A legnagyobb Celtic helyzet is ilyen szituáció után adódott a 20. percben, amikor a szélről középre tett labdát a csatár visszagurította a második vonalból érkező Callum McGregornak.
A Celtic kapitányának bombája a kapufán landolt, majd elhagyta a játékteret a labda. Ha ez bemegy és a Celtic megszerzi a vezetést, onnantól nagyon nehéz dolgunk lett volna, mert akkor kénytelenek lettünk volna feljebb húzódni, ami a Celticnek nagyon-nagyon jól jött volna (– mikor nem jön jól egy, vezető gól… mondjuk pont a Real Madrid ellen tavaly.. 😀 de értitek, stílusilag a Celtic sokat profitált volna ha ők szerzik a vezetést.-), ezt meg is említette Postecoglou mester a meccs után.
Fordulópont
A meccs képe kb. fél óra után billent a Madrid javára, ekkor már láthatóak voltak azok a jelek, amik a második félidőben padlóra küldték a Celticet, amely a Benzema nélküli – 28. perc sérülés, Ödön váltotta – Madridot sem tudta már igazán féken tartani és a félidő vége felé a magasra tolt védővonal már nem nagyon tudott visszazárni, hogy megakadályozzák a Madrid transition akcióit. A királyiak a 42. percben Vinicius révén szerezhettek volna vezetést, amikor is a saját térfélről adott hosszú labdára hamarabb ért oda a védőknél és nyargalhatott a kapus felé, szélről-befelé. Joe Hart védett.
Félidőben cserélt egyet Ancsa, kiderült, hogy Militao sem tudja folytatni a találkozót, így már 2 vezéráldozatnál tartottunk. A Benzema helyére beálló Hazard botrányosan szállt be a meccsbe… később viszont belejött.
A második félidőben az utolsó Celtic életjel rögtön a 46. percben volt, amikor egy Angeball után a frissen beálló Maeda, ígéretes helyzetben nem tudta eltalálni a kelleténél kicsit erősebben középre küldött labdát. Ez után a Celtic EKG-ja kisimult, elpuskázták a ziccereiket, a Madridon volt a sor.
Fehér balett
Oh bhoys, micsoda dominancia és micsoda gólok következtek. Először az 55. percben Vini gólja döntött rekordot, 2004 óta a BL-ben idegenben ennyi passz (22) még sosem előzött meg madridi találatot. Az akció vége kicsit hasonlított a Liverpool ellen szerzett gólra, Fede szaladt el szélen, vágta be középre (ezúttal tudatosan 😛 ) és Vini szépen begurította. Még majdnem a perc is stimmelt, Liverpool ellen 3 perccel később jött a gól.
A 60. percben már kettő volt, ismét transition, ezúttal Eden Hazard volt a felbujtó, ő hozta fel a labdát (Celtic megint fent ragadt), tette le Modricsnak aki megeremtette a lövőhelyzetet, gondosan ügyelve arra, hogy küllővel rúgja be a hálóba aztán a labdát. <3
A 76. percben újabb rekordot döntött meg a Real Madrid. Mióta az Opta statisztikai oldal méréseket végez (2003-4), azóta soha a BL-ben nem előzött meg ennyi egybefüggő passz madridi gólt. Ezt be is illesztem, az egészet, nem is fűzök hozzá sok mindent, Caselele kommentelő szavaival élve, recskaszünetet rendelek el.
33 – There were 33 uninterrupted passes in the build-up to Eden Hazard’s 🇧🇪 goal this evening; since 2003-04 (as far back as data is available), this is the most in the build-up to any of @realmadriden‘s 434 goals in the Champions League in this period. Waltz. pic.twitter.com/zzcG3ME7Vd
— OptaJose (@OptaJose) September 6, 2022
Gólszerző Hazard, akit José így értékelt meccs után.
Végére a labdabirtoklásban is nagy különbség alakult ki, 65-35% lett az a statisztika.
Következő ellenfél a Mallorca a ligában, innentől 3 naponta meccsek a VB-ig, szóval hajrá. Amint Militaóról és Benzemáról infók lesznek, a kommentszekcióban már zajlani fog a diskurzus. Hala Madrid, csak így tovább.
Küldöm mindenkinek, aki szereti… meg a Celtic szurkolóknak és Ángelosz mesternek.