Categories: Merengues

Libérez le prédateur

Stat-vadászat indul

Most, hogy mindenki számára világossá vált, hogy Eduardo Camavinga a következő elemzendő játékos, neki is kezdhetünk. Camavinga esetében a legnehezebb a számokból bármit leszűrni, mivel elég kevés játéklehetőséget – mindössze 351 percet – kapott a szezonban, minden sorozatot figyelembe véve. Bár az összes meccsen pályára lépett, valójában nagyon kevés játékpercet adott neki Ancsa, meccsenként átlagosan 39-et, aminél gyászosabb adattal csak Ceballos, Asensio és a Vadkan „büszkélkedhet”.

Szóval, Cama esetében, ha összehasonlításokba akarunk bocsátkozni, akkor arányítani kellene minden statisztikáját. Pár mutatónál meg is ejtettem egy gyors számolást, és arra jutottam, hogy arányaiban némelyik statisztikában Tchouameni szintjén lenne, ha nem fele annyi időt töltött volna a pályán, mint válogatottbeli csapattársa. Hamar arra a következtetésre jutottam, hogy ez az arányítgatás elég fárasztó meló, minden középpályással megcsinálni túl sok idő lenne és felesleges is. Így, ezek helyett inkább azokat a statisztikákat emelem ki, amelyekben a kevés játékperc ellenére is kimondottan tetszetős számokat hoz.

  • SCA: 21, ezzel a legjobb középpályásunk ebben a mutatóban. A 21-ből, 4 alkalommal az ellene elkövetett szabálytalanság után kerültünk lövőhelyzetbe, egy után gól is született, a Mallorca elleni 4. találat (Rüdiger).
  • Összesen 15 alkalommal, csak szabálytalanság árán tudták megállítani, ennél többször csak Vinit faultolták. Egyszerűen nem tudják szabályos eszközökkel szerelni.
  • 96 alkalommal helyezte nyomás alá az ellenfél labdás játékosát, ami csapaton belül 3. legtöbb, viszont nem sokkal van előtte Vini és Csucsu, ebben valószínűleg dominálna, ha több játékperce lenne, vagyis letámadásban erős idén is.
  • Csak úgy, mint Tchouameni és Mendy, ő is elég ügyesen kipasszolja magát a szorult helyzetekből, ha máshogy nem megy. 30x már sikerült neki ez.
  • Passzpontossága 92.9%, ami ismerve Camavinga bátor, rizikóvállalós játékát tavalyról, túlzottan is jó szám. Idén kicsit másabb, rigidebb szerepkörben számít rá Carlo.

Ancsa, ereszd ki a ragadozót

Heatmap from Sofascore.com.

A tényleges Sofascore-os hőtérképeit összehasonlítva (a tavalyi La liga és UCL kampányt, az ideivel) az látszik (trust me), hogy Camavingának idénre Ancsa másfajta szerepkört talált ki. Míg tavaly bejátszotta a középpályát, idén sokkal inkább a középpálya bal oldalára van korlátozva, és amikor játszik, akkor Kroos-hoz hasonló szerepkört kellene betöltenie, amiben mifelénk a passzolási képességeknek van legnagyobb szerepe. Ez viszont Camának nem kimondottan az erőssége még. Nem passzol rosszul, de jelenleg sokkal előrébb tart a játékának másik aspektusaiban mint pl. labdacipelés, dribbling, labdatartás, védekezés. Tavallyal ellentétben, hogy ne törje meg a madridi támadásokat, idén inkább tutizik eddig. Ezért hiányolhatjuk Cama impaktját és tűnhet fel némi megtorpanás. Ráadásul, amikor bal oldali középpályásként operál, akkor Mendy jackshit támadójátéka miatt sok segítségre nem is számíthat összjátékban.

Viszont azzal, hogy Carletto mégis ezt próbálta eddig idén erőltetni, lehet, hogy a Toni Kroos utáni korszakra próbálná felkészíteni Eduardót. Jelenleg még szokja ezt a szerepet, tanulja a szakmát, de ha ezt az elemet is hozzá adja a játékához, nagyot nyerhetünk vele. Ha valóban ez a terv, akkor türelmesnek kell lennünk, mert nem egyik napról a másikra lesz valakiből elit szintű progresszív passzer. Ancsa plays the long game… DE!

Októberben, egészen a VB-ig 3 naponta meccseket fogunk játszani. Szerintem ebben az időszakban, ha 1 picit megszakad ez a betanulási fázis és Camavingát olyan szerepkörre használjuk amiben kijönnek azok, amikben már most is jó, az bőven belefér és kicsit az önbizalmának is jót tenne. Nem beszélve arról, hogy a veterán Luka-Toni középpályát rotálni kell majd. Lesznek bőven low-blokkos ellenfeleink, ilyenkor nyugodtan lehetne használni azt a Camavingát, akit tavaly a BL-ben láttunk, mikor a remontadák során támadtunk a gólokért.

 

Pillanatkép a tavalyi, City elleni BL párharc utolsó perceiről. Ehhez hasonló támadóalakzattal elérhetővé válik az előző posztban említett Modric-Vini duó alkalmazása is balról.

Akkor Camavinga a 2 védő előtt helyezkedve szabadon mozoghatta be a középpályát. Mikor kellett visszatámadott, a pálya minden szegletében felbukkant, katalizátora volt a támadó és védekezőjátéknak is, amivel a PepCity-nek tudtunk fejtörést okozni.

Tavaly ő jelentette azt az extra sebességi fokozatot, amibe már Toni Kroos-szal egyszerűen nem tud felváltani ez a Real Madrid. Idén még ezt a fokozatot nem kellett használnunk. Az ellenfelek minősége és Toni nagyszerű formája miatt nem volt rá szükség. Azonban lesz októberben olyan meccs, amikor kellhet, gondolok itt elsősorban az El Clásicóra. Jó lenne addigra tűzbe hozni Camavingát is.

Javítsatok ki, ha rossz a memóriám, de emlékeim szerint Carlo még nem próbálta a Tchouameni – Camavinga double pivotot sem használni. Ezt mindenképp szeretném látni a szezonban, a jövőre nézve egyik legígéretesebb taktika lehet, nem csak a támadások során. Kiszámíthatatlanság, kreatív szabadság, sebesség, dinamizmus, energia. Minden meg van benne, ami kell. Limitless. #aurAlien #Preduardo
Hőtérképem, ha létrejön a Tchouameni-Camavinga középpálya.
Jelmagyarázat.
Feladvány
Gwolf

View Comments

Share
Published by
Gwolf

Recent Posts

Spanyol Szuperkupa: újabb EC a szezon első kupájáért

Abból a szempontból különös a vasárnapi esti El Clasico, hogy semleges pályán kerül megrendezésre, és…

19 óra ago

Spanyol Szuperkupa: szét kell ütni a Mallorcát!

A Spanyol Szuperkupa négy csapatosra bővítése, és Dzseddába kiszervezése a mai napig komoly indulatokat vált…

3 nap ago

CdR 2025: első állomás a Minera

A Real Madrid gárdája is csatlakozik a Copa del Rey idei kiírásának küzdelmeihez. Egy meglepetés…

6 nap ago

La Liga félidő: a Valenciával zárjuk az „őszi” szezont

Mint ismeretes egy elmaradt mérkőzést pótlunk ma. A Valencia környéki áradásos katasztrófa miatt kért halasztást…

1 hét ago

La Liga 19/38: végre otthon, jön a Sevilla

Bizonyos szempontból a katari Interkontinentális Kupával lezárult a tavalyi szezon. A lehetséges 6 kupából ötöt…

3 hét ago

Interkontinetális Kupa: Real Madrid – Pachuca

A FIFA - UEFA maffia páros egy kupából kettőt gyártott, szinte jelentéktelenre fogyasztva a maradék…

4 hét ago