Újabb meccsnap, újabb bajnoki döntőt játszik a csapatunk. Az ellenfél a „La Real” azaz a Real Sociedad együttese. Miért ilyen jók idén? Hol lehet esély megfogni őket? Nézzük meg.
Idén a Soci elleni összecsapások valamiért különleges jelentőséggel bírnak a Real Madrid szezonjában. Emlékezzünk vissza a novemberi meccsre, amikor a szezonban először tudtunk vert helyzetből győzedelmeskedni. Azzal a győzelemmel indult egy nehéz mérkőzésekből álló, értékmérő hónap, amikor pár hét leforgása alatt a PSG, Valencia, Barcelona ellen is helyt kellett állni.
Aztán, éppen a Sociedad volt az a csapat, amely megálljt parancsolt a Madridnak a Király-kupában, véget vetve egy 21 meccses veretlenségi szériának. Sultan a meccs után azt a címet adta az írásának, hogy „Vissza a romlásba”, éreztetve, hogy ez a felforgatott kezdős 4-3-as kiesés bizony vissza vetheti a csapat teljesítményét az elkövetkező időszakra. Akkor nem értettem egyet vele, mondván, a kupát mi azért általában el szoktuk engedni, és mindegy, csak a bajnokikra legyen összeszedett a gárda. Utólag azonban bebizonyosodott, hogy igaza volt a kollégának. Az után a kupakiesés után a bajnokságban megszerezhető 15 pontból, mindössze 7-et sikerült összeszedni. A legfájóbb, hogy a nehéz pontokat a Barca ellen begyűjtötte a csapat, de a kicsik (Levante – V, Betis – V, Celta – D) ellen sikerült 8 pontot elszórni. Ennek köszönhető, hogy 3 pontos hátrányban vagyunk, egy nem túl acélos Barca mögött. Ezt a hátrányt azonban most ledolgozhatjuk és saját kezünkbe vehetjük a sorsunkat.
Nem jó érzés kimondani, de ha a COVID nem szakítja félbe a ligát, nehéz lett volna elképzelni, hogy abból a gödörből kikecmeregjen a csapat további súlyos pontvesztések nélkül. A kapott lehetőséggel eddig jól sáfárkodik a kopasz Géniusz és tanítványai, hiszen a restart óta eltelt két mérkőzést sikerült győzelemmel abszolválni. Igaz, idegszála annyi maradhatott a madridistáknak az Eibar elleni második- Valencia elleni első félidőben, mint ZZ fején a szőrpihe. De nem lehet azt mondani, hogy pozitívumoktól mentes lett volna a két meccs. Látszik, hogy Hazard sokkal jobb állapotban van, mint a szezon során bármikor. Karimmal még néha csikorog a fogaskerék, de aktívan keresik egymást, nem félnek kicsiben kombinálni. Asensio góllal tért vissza a sérülésből, Kroos egy F18-as bombázó módjára lövöldözi a kaput, amellett, hogy amit tud azt „kroos-i” precizitással végzi közben. Ramoson megint érezni a boogie-t. Casemiro csendben (értsd: lap nélkül) oktat és hozza továbbra is a ligaelső defenzív mutatóit, BigBenz pedig visszatalált a legjobb formájára, ami a szezon első felében jellemezte. Szóval, vannak jó egyéni teljesítmények, ennek lehet örülni.
Nekik, a Real Madriddal ellentétben, rosszul jött a bajnoki hiatus. Remek formában futballoztak, sorra szállították a jobbnál jobb eredményeket. A megszakítás előtt 10 meccsből 8-at nyertek. A győzelmekben benne van egy Valencia elleni sima 3-0, és egy baszk derbi is. A Barca is csak egy könnyű síppal befújt Messi büntetővel volt jobb náluk. Közben a kupában a döntőbe is bejutottak. A visszatérésük óta azonban fontos pontokat hullajtottak, először az Osasuna ellen 1-1-et játszva, majd simán kikaptak 2-0-ra az Alavés otthonában úgy, hogy mindössze egyszer tudták eltalálni a kaput azon a meccsen. Vissza is csúsztak a táblázaton a 6. helyre. Ennek ellenére nem gondolom, hogy megroggyant volna a társaság. Ki ellen, ha nem a Real Madrid ellen szeretnének fordítani a szerencséjükön? Motivációban nem lesz hiány.
A középpályájukban keresendő a titok nyitja, melyet 3 egymást megértő és jól kiegészítő játékos alkot:
A 6-os szerepkörben főleg a védekezésben fontos, játékával plusz emberük jut a kontrák elleni védekezésnél és a másik 2 középpályás szabadabban támadhat.
Klasszikus 8-as. Mind támadásban mind védekezésben hasznos, szorgalmas „box-to-box” játékos.
A Sociedad legjobb játékosa idén. Ellentétben a hollandiai állomáshelyeivel, ahol szélsőként játszott, a Sociedadban gyakorlatilag azon a poszton játszik, mint nálunk Lukita a 4-3-3-ban, illetve a klasszikus 10-es pozícióban is feltűnik. 4 gólja és 5 asszisztja mellett az összesített xA mutatóban is csak Messi és Jésus Navas előzi meg. (xA azt adja meg, hogy milyen minőségű helyzetbe hozza a társait, a kulcspassz utáni xG-k összege). 63 hosszú indításánál is csak Messi próbálkozott többet. Szinte hallom, ahogy majk kommentelőnk már az ujjait tördeli, annyira izgatott, hogy lássa Odegaard statisztikáit 90 percekre lebontva. Legyen hát:
Ebből leszűrhető, hogy a Sociedad támadójátékának motorja az ifjú norvég flop csodagyerek. Jól cselez, jól passzol, jól passzol ELŐRE, helyzetbe hozza a társait, jól tartja meg a labdákat, de a visszatámadásban és a védekező feladatokban is szerepet vállal. Nem véletlenül cikkeznek mostanában a visszajöveteléről. Az AS konkrétan lehozta azt, hogy a Real Madrid nagyon szeretné, ha Zidane bizalmat szavazna Martinnak már jövőre, de megértik, hogyha ez nem lehetséges, akkor mindenkinek jobb, ha tovább pallérozódik a Sociedadban. Jövőre minden bizonnyal Európában is bizonyíthat, ami egy következő ugródeszka lehetne számára. Az ő teljesítménye is visszább zuhant valamelyest az utóbbi 2 meccsen. Az Osasuna ellen pl. a progresszív passzai, amik az egyik erősségének számítanak, egyáltalán nem sikerültek. Az Alavés ellen pedig diszkomfort miatt le is kellett cserélni és másnap külön edzett, tehát fizikálisan sincs 100%-os állapotban.
Szurkolunk neki, de időzítse a formába lendülését a Real Madridot követő ellenfél ellen, ha lehet. 😉
A csatárposztot tekintve kellemes helyzetben van a Sociedad mestere, Imanol Alguacil, hiszen Willian Josét és Alexander Isakot tudja rotálni. Mindketten jó szezont futnak, az xG-jüket felüllövik. Isak-nál ez 5.17 xG-re 7, Willian Josénál 6.47 xG-re 9 lőtt gólt jelent. Willian José inkább egy robosztusabb, a védőkkel harcoló csatár, aki Oyarzaballal szeret kombinálni a bal félterületen. Isaknak pedig a villámgyors, védők mögé történő beindulásai jelentik a legnagyobb veszélyt. Odegaard előszeretettel keresi ezekkel. Szélsőiket nem nagyon kell bemutatni, balról Oyarzabal kirobbanthatatlan tagja a támadószekciónak (9 gól, 6 assziszt). A másik oldalon Portu/Januzaj nyargal legtöbbször a 4-3-3, vagy a 4-2-3-1 tagjaiként. Az ő feladatuk a sebesség biztosítása a gyors támadásoknál, beadások kivitelezése és a kapu elé érkezve gólveszélyt is jelentenek, főleg Portu szeret jobbról behúzódva érkezni a tizenhatoson belülre.
Látható, hogy nagyon kompakt, erős csapatról beszélünk. A középpályás balansz, Odegaard kreativitása és a támadószekció sokszínűsége repítik idén a Sociedadot rég látott magasságokba. Az, hogy jelenleg a BL helyekért küzdenek, nem a véletlen szüleménye. A gála csapatuk átlagéletkora mindössze 23.9 év. Borzasztó nehéz meccsnek nézünk elébe, ha meg akarjuk verni őket az Anoetában. Még akkor is ha ezúttal szurkolók nélküli, zárt kapus találkozóról is beszélünk.
Nagyon kíváncsi vagyok Zizou ezúttal milyen kezdőt köp a pályára, álmodik fel a gyepre, és a ti véleményetekre a kommentszekcióban! Tippelni se felejtsetek el!
Vamos por la victoria! Hala Madrid!
A La Liga 15. fordulójában a Getafe látogat a Bernabeu stadionba vasárnap délután. Mint tudjuk…
A Real Madrid nincs egyszerű helyzetben a Bajnokok Ligája liga fázisában. A két kínos verességgel…
A La Liga 14. fordulója zajlik a hétvégén, de a sajnálatos valenciai katasztrófa miatt, egy…
Figyelem korai meccs! Szombaton 14 órakor telik meg szokás szerint csordultig a Santiago Bernabeu stadion,…
Sebeink nyalogatása helyett komolyan át kell gondolni, miben kell a csapatnak javulni, milyen szerkezeteben lehetünk…
Nagyon rég vártam már ennyire El Clasicót, és pont azért, mert rég volt ennyire megjósolhatatlan,…
View Comments
Thank you very much for sharing, I learned a lot from your article. Very cool. Thanks.