A szomorkásabb hangulatú meccsek után jöjjön egy könnyedebb poszt. Ebben az egyszeri blogger Zidane-nak képzeli magát, és megpróbál valamit változtatni azon, ami nem tetszett. Egyúttal igényt felmér egy esetleges sorozatra az új szezonra. De kezdjünk is bele!
Az unatkozó és fociszerető (már ex-)egyetemista jó barátja a Football Manager sorozat. A széria minden tagját már évek óta a Real Madriddal indítom, ami valljuk be nem nagy kihívás. Tanulókörnek, a játékmotorral való barátkozásnak azonban kiváló, hiszen a klub anyagi helyzete és játékoskerete enged teret a kísérletezésnek. Egy madridi kalandra invitálom a kedves olvasót:
Az első nyáron egy komolyabb távozó volt Lucas személyében (20m + 3m bónuszok, minden ár euróban értendő), aki a Monacóhoz került. Helyette érkezett Justin Kluivert az Ajaxból (14m, 35 meccs minden sorozatban kezdőként vagy csereként/10 gól/9 assziszt). A csatársorba jött Kasper Dolberg szintén Amszterdamból (33m+1m bónusz, 39/39/6). Valamint jött még Sergej Milinkovic-Savic (továbbiakban SMS, 30m és még egy szezont maradt a Lazióban kölcsönben). Télen néhány fiatal érkezett, akik vagy a Castillába kerültek, vagy kölcsönbe valahova. Jött még Guaita a Getaféből fél évre Casilla 3 hónapos sérülése miatt (600k). Valamint Federico Chiesa Firenzéből (50m+5m+szezon végéig kölcsönben) jövendőbeli Bale-pótléknak, és a szezon végén lejáró szerződésű Goretzka (25m 17/2/3) a távozó Casemiro helyére, akit 84+10 millió ajróért nem tudtam nem elengedni.
A legtöbbet használt felállás a 4-3-3 volt az egész játék alatt, különböző módosításokkal az ellenfél függvényében. A szélsőhátvédek hasonló szerepben voltak, mint Zidane Madridjában, ahogy a középhátvédek is (complete wing back, illetve ball playing defender), Casemiro labdaszerzőként, Kroos mélységi irányítóként játszott előttük, de határozottan ez utóbbi működött jobban. Előttük a két középpályás Modric valódi szerepéhez hasonlóan játszottak (roaming playmaker). A két szélső befelé törő, passzjátékban résztvevő (inside forward) feladatot kaptak, a csatár pedig complete forwardként játszott (jobb felépítésű, passzolni és gólt szerezni egyaránt tudó csatár). Isco inkább a középpályán kapott helyet, Asensio pedig a széleken az igazán hely nélküli játékosok közül. Casemiro nem igazán illett a rendszerbe, a helyére érkező Goretzka lényegében megkapta a perceit. A játék során végig elég sokat rotáltam, ezért nincsenek 40+ meccses játékosok a csapatban, és a sérülésekkel is egész jól álltam egy-egy nagyobb sérüléshullámot kivéve. A gyémánt a nem túl acélos középpályákkal szemben került használatra, illetve a meccsek közben gyakran nyúltam hozzá, ha nem ment a csapatnak. A 4-2-3-1 főleg szoros meccseken, a vezetés birtokában került elő.
A gyengélkedő Barca-Atleti páros előtt utcahosszal nyertük a bajnokságot, a legtöbb rúgott és legkevesebb kapott gólt hozva. A Zamora-díjas Keylor lett, a szezon legjobb játékosa Bale 21 bajnokin 12 góllal és 9 gólpasszal (bár nem értem, hogy miért ő a szezon legjobbja ezek alapján), míg a legeredményesebb Dolberg lett 14 meccsen 19(!) góllal. A szezon csapatába befért Modric, Bale, Ceballos, Navas és Nacho.
A nem túl nehéz (Tottenham, Porto, APOEL) csoportból 6 győzelemmel jutott tovább a csapat. Majd az első körben a Monaco következett. Az idegenbeli 1:1 után hazai pályán 7:4-re nyert a királyi gárda, úgy, hogy félidőben még 1-4-re a Monaco vezetett (visszamenőleg sajnos a meccs jegyzőkönyvét nem mentette el a játék, de durva menet volt :D). A legjobb 8 között a Liverpool jött szembe, és az idegenbeli 2-1-es vereség után 4-0-val léptünk az elődöntőbe, ahol az Atleti jött szembe. Hazai 1:1 után, 1:2-es idegenbeli győzelem jelentette a döntőbeli szereplést, amit aztán Kovacic góljával húztunk be a Juve ellenében.
Az első körben a Fuenlabrada jött szembe (8-1 ide összesítettben), majd a következő körben a korábban Barcelonát kiejtő Logrones jött szembe (10-0), a negyeddöntőben a Granada (2-0), az elődöntőben a Las Palmas (4-1), a döntőben pedig a Bilbao (4-2) nem jelentett akadályt a csapatnak.
Az európait 1-0-ra hosszabbításban hoztuk a MU ellen. A spanyolt pedig 4-4-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal a Barca ellen, és a Klub VB trófeája is Madridba került.
A nyáron távozott a csapattól a kevés játékidő miatt panaszkodó Isco (a távozási szándék miatt csak 29m-t kaptam érte az Arsenaltól). Valamint távozott Karim is (Monaco, 30m), aki a játékban sem tudott konstansan jó lenni. Rajtuk kívül lépett még a kölcsönből visszatérő Lucas Silva (Stuttgart 3,7m) és Coentrao (Galata, 3,5m). Kölcsönbe került Achraf, Kluivert, Ödegaard, Valverde és Borja a nagyobb nevek közül. A szezon elején ingyé jött Alexis Sanchez (ez még a szezon eleji verzió, ahol lejáró a szerződése, de a José nem vette meg; 46/23/12), mert bele kell szimulálni Perez megalomániáját is. Rajta kívül kölcsönből visszatért, és maradt SMS (47 meccs) és Vinícius Jr. (29/7/10), Chiesa pedig visszatért ugyan, de végül augusztusban a Milanba került kölcsönbe. Jött még több fiatal, köztük a Flamengo csatára, Lincoln (19/10/2). Illetve több ifista, aki az előző szezonban generálódott a játékba. A nyár nagy igazolása a Leverkusen jobbhátvédje, Henrichs volt (75m+8m; 38 meccs), mert ő tűnt a legjobb elérhető opciónak a csapatba. Télen fiatalok jöttek és mentek, és kifizettem Donnarumma 55 milliós kivásárlási árát, de szezon végéig a Milannál maradt kölcsönben.
A taktikákon nem sok változtatás történt. A játékot inkább a rövidpasszos irányba mozdítottam el, és Benzema távozása, és Alexis illetve Vinicius érkezése után Cristiano lényegében csak középcsatárt játszott a szezonban. A mélységi irányító szerepében Kroos mellett Goretzka kapta a legtöbb percet.
Újabb viszonylag sima győzelem, de szerencsére jóval szorosabb lett, mint az előző szezonban. A szezon legjobbja Asensio (20/9/9), a legeredményesebb a csapatból pedig Cé (23) lett.
A csoportkörben másodikként mentünk tovább (a PSG mögött, Sparta Praha és Stuttgart előtt). A következő körben a Chelsea-t vertük ki 3-1-es összesítéssel. A legjobb 8 között a Dortmund jött szembe, akik ellen a hazai pályás kiütés (6-0) után sikerült majdnem megfázni (4-1). Az elődöntőben szoros párharcban az Arsenal (4-3) testén jutottunk a döntőbe, ahol a Manchester Cityvel kerültünk össze. 1-1 volt a 90 perc végén, majd a hosszabbításban CR mesterhármasával nyertünk. A BL legeredményesebbje is Cristiano volt, 12 meccsen 12 góllal.
Ellenfelek a Cordoba (10-3), Sociedad (5-4), Granada (4-3), és a Rayo (3-0) voltak a döntőbe vezető úton, ahol a Barcát vertük 2-0-ra.
Az európait a Dortmund (2-3) ellen buktuk el, a spanyolt a Bilbao ellen nyertük meg (3-0), és a klub VB-n is diadalmaskodtunk.
A legfontosabb távozó Nacho volt, akit 29 évesen vett meg a PSG (51+25m). Helyette Laporte érkezett Bilbaóból a 36,5 milliós kivásárlási árért. Jamest végleg megvette a Bayern (38m), Bélus pedig a Juvéhoz került (66m). Az eddig kölcsönben lévő Llorente 16,5 millióért került a Bornemouth-hoz (visszavásárlási opció 25 m-ra), Borja 6+1.25-ért Marseillebe (15m visszavásárási), a Donnarumma érkezésével fölöslegessé váló Casilla pedig 7,5-ért a Milanba. Érkezett Wendel a Fluminense csapatától (15,25m kivásárlási ár), kölcsönből visszatért Chiesa (39/14/19), kölcsönbe ment Lincoln (gólkirály lett a Leverkusenben) illetve jött egy rakat fiatal, és távoztak is kölcsönbe még többen.
Chiesa átvette Bélus szerepét, és váltva játszanak Asensióval a jobbon, míg Lincoln a csatárrotációban kapott helyet, részben kényszerből, hiszen Dolberg hosszabb sérülése miatt maradt a csapatnál.
Újabb szoros bajnoki cím, csak az Atleti utolsó két fordulós botladozása miatt lett ekkora a különbség. A gólkirály Cé lett 25 góllal.
Elsőként jutottunk tovább a csoportból a Sporting, Chelsea, Feyenoord négyes előtt. A kieséses szakaszban a Napoli (6-1), a City (5-4) és a Leverkusen (6-3) és végezetül a PSG jött szembe, akik ellen a döntőben 2-1-re nyertünk Alexis és Ronaldo góljaival. A portugál lett a sorozat legjobbja is.
A döntőig az út a Pontevedra (5-0), a Malaga (7-3), a Las Palmas (4-0), és az Atleti (7-7, idgenben lőtt több góllal) testén át vezetett, ahol 3-0-ra legyőztük a Zaragozát.
Az európait hosszabbításban nyertük az MU ellen (3-2), míg a spanyolt a közben másodosztályúvá avanzsáló Zaragoza ellen simázta a csapat (7-0), ahogy a klub VB-t is hozták.
Kiemelkedő volt a sorozat alatt Varane, Kovacic és Asensio, akik a posztjaik legjobbjaivá fejlődtek 3 év alatt. Ronaldo még mindig klasszis, de érződik hogy nem fiatal, ahogy Modric, Marci és Ramos teljesítménye is fokozatosan romlott.
És 3 szezonnál ráuntam a dologra, szóval egy új mentésben inkább elvittem a Fradit az első évben az EL-elődöntőig. Viszont a kedves olvasó számára lenne egy kérésem. A lentebb lévő szavazóboxban segítsen nekünk dönteni egy kérdésben. A kérdés, az lenne, hogy jelenjenek-é meg ilyen, vagy hasonló formátumú posztok a jövőben? Akár mint hosszabb/rövidebb madridi karrier. Esetleg valamilyen nehezítéssel együtt (pl.: csak ifistákra /spanyolokra/döglött kecskékre támaszkodni). Vagy szemléltetőnek használjuk a játékban egyre részletesebb taktikai és analitikai eszközök miatt?
A La Liga 15. fordulójában a Getafe látogat a Bernabeu stadionba vasárnap délután. Mint tudjuk…
A Real Madrid nincs egyszerű helyzetben a Bajnokok Ligája liga fázisában. A két kínos verességgel…
A La Liga 14. fordulója zajlik a hétvégén, de a sajnálatos valenciai katasztrófa miatt, egy…
Figyelem korai meccs! Szombaton 14 órakor telik meg szokás szerint csordultig a Santiago Bernabeu stadion,…
Sebeink nyalogatása helyett komolyan át kell gondolni, miben kell a csapatnak javulni, milyen szerkezeteben lehetünk…
Nagyon rég vártam már ennyire El Clasicót, és pont azért, mert rég volt ennyire megjósolhatatlan,…
View Comments
The point of view of your article has taught me a lot, and I already know how to improve the paper on gate.oi, thank you. https://www.gate.io/fr/signup/XwNAU