Szombat este a Bernabeu gyepén fogadta kedvenc csapatunk a legnagyobb városi riválist. Bár gólt sajnos nem láthattunk, izgalmakban így sem volt hiány. Miért alakult így a Real-Atletico mérkőzés, és mit lehet ebből következtetésként levonni? Összefoglalunk!
Már a meccskeretünkben is érdekességeket lehet felfedezni: Marcelo hiányában csak öt hátvédet jelölt Lopetegui. Ebből egy az a Reguilón volt, akit tapasztalt harcosnak erős túlzás lenne nevezni. Így ráadásul szinte borítékolható volt, hogy melyik négyes kezd hátul, ami némi előnyt adhatott Simeonénak és együttesének.
A 19 fős keretbe ellenben három kapus is befért, ezen azért gondolkodjunk el, mi értelme is van…
Lényegében az egyetlen kérdés ezután az maradt, hogy a kapuban Courtois vagy Navas kezd-e. Isco hiányában ugyanis szerintem kevesen gondolták, hogy nem a Casemiro, Modric, Kroos, Bale, Benzema, Asensio hatos kezd elöl.
Aztán, amikor kiderültek a kezdők, megtudtuk, hogy a belga óriás áll a vasak közé. Illetve azt is megtudtuk, hogy nem tévedtünk, amikor kevésnek gondoltuk a variációs lehetőségeket. Mind a védelem, mind pedig az első hatos az előre elképzeltek szerint alakult.
Izgalmas volt ellenben az, hogy az Atletico hogy állt ki, ebben szerintem ráadásul több érdekesség is volt. Mint azt várni lehetett, a kulcsemberek a kezdőben kaptak helyet: Oblak, Godín, Costa és Griezmann. Mellettük nem szolgált meglepetéssel az sem, hogy Juanfran, Giménez, Lemar és Saúl is kezdett.
Számomra viszont váratlan volt, hogy a bal oldalon Luis védekezett, illetve az is, hogy a középpályán nem szerepelt egyetlen igazi romboló sem.
Előbbi azért lepett meg, mert Simeone helyében én Bale ellenében a jobban védekező Lucast preferáltam volna. Utóbbi pedig azért, mert ez szerintem idegen a matracosok stílusától, és biztos, hogy Thomas Partey a kezdőben kapott volna helyet. Már ha én edzeném az Atleticót. 😀 A Lemar, Rodri, Saúl, Koke négyes azonban egy játszóbb, kevésbé agresszív játékra utalt. Erről bővebben a beharangozóban írtam.
Még az első komolyabb helyzetig el sem jutottunk, már feltűnt egyik rendszeres kommentelőnknek, hogy hiba van a gépezetben:
Láthatjuk, hogy a kép a hetedik percben készült. Ha valaki már ekkor hiányol egy embert a pálya valamely részéről, akkor vagy vészmadár, vagy komoly problémák vannak a taktikában.
Segítek: nem előbbi volt.
Eddig a szezonban rendre dicsértük, hogy mennyit mozog, helyezkedik a támadóhármasunk, és hogy ez milyen dinamikát ad a játéknak. Nos, a mai meccsen már a hetedik percre látszott, hogy nem ez a helyzet. Asensio és Benzema is enerváltan játszott, és nem voltak meg a szokásos mozgások részükről. Bale volt az egyetlen, aki próbált mozgolódni elöl, de ő egyedül nem volt elég. Szokásával ellentétben most gyakran tört befelé már a félpálya magasságában is, hogy passzopciót nyújtson a középpályásoknak. Azonban a fenti képen „Isco helye” néven illetett részre, vagyis a Tico két négyes vonala közé nagyon ritkán jutott el a bogyó. Ha mégis, akkor ritkán fehér mezes spílerhez.
Ennek ismeretében talán kevéssé meglepő, hogy az első komolyabb helyzet a vendégek előtt adódott. Egy kiugratással Griezmann indult a leshatárról a 18. percben, és egy az egyben vihette a labdát Courtois-ra. Szerencsére azonban a belgánk ott volt fejben.
Az első félidő képe az első tíz percen kívül egy szokásos Real-Atletico párharcra hajazott: a Real labdát birtokolt, a Matrac pedig kontrázott.
A következő nagy helyzetre a 21. percre kellett várni, ekkor Kroos szabadrúgását Bale lőtte el kapásból keresztbe a kapu előtt. A labda árnyéka látszott a kapufán… Pozitívum ezzel kapcsolatban, hogy a Realtól régen nem láthattunk ilyen kreatívan kivitelezett pontrúgást emlékeim szerint.
Ennek ellenére valószínűleg JLo sem volt megelégedve a játék képével, mert egyébként miért ment volna el Ceballos már a 26. percben melegíteni?
A meccs első sárga lapját Carvajal kapta, amiben csak annyi érdekes volt, hogy a Real első szabálytalansága volt. Eközben a Tico addig minimum 5 hasonlót úszott meg lap nélkül.
Ezt talán kicsit kompenzálni próbálta a sporttárs, amikor az ebből a szabálytalanságból induló akció végén Casemiro kezéről pattant az alapvonalon túlra a játékszer, de nem tizenegyest, hanem szögletet ítélt. Tipikus 50-50 eset volt, de épp ezért egy szava sem lehetett volna a realosoknak, ha a bíró befújja a büntetőt.
A 37. percben ritka eseménynek lehettünk szemtanúi: Varane-t lefutották. Ráadásul Diego Costa, aki azért gyalogkakukknak nem igazán nevezhető. A támadás végén újfent Courtois-nak köszönhettük, hogy nem került előnybe a vendégcsapat. Szerencséje is volt a belgának, de ne vegyük el tőle a bravúrt, hogy gyönyörűen zárta a szöget.
A 42. percben Oblak majdnem gólpasszt adott Asensiónak, de óriási szerencséjére Marco lábáról pontosan a kezébe pattant a labda.
Az Real-Atletico első félidejének utolsó értékelhető momentuma ez volt. Többet támadott a Real, mégis az Atletico volt a veszélyesebb. Az a bizonyos lyuk Isco helyén annyira probléma volt, hogy felrémlett bennem az Ancelotti- és Benítez-féle kézilabdás körbeadogatás a tizenhatos körül.
Mint már korábban is említettem, ez valószínűleg Lopetegui-nek is feltűnt, mert míg legutóbb csak melegíteni küldte el Ceballost, addig a második félidőre már rögtön ki is futott a fiatal spanyol. Szerintem sokunk legnagyobb megrökönyödésére Bale helyett, a walesi volt ugyanis az egyetlen, aki a támadóalakzat játékosai közül bármi értékelhetőt nyújtott a Real-Atletico első játékrészében. Sajnos valószínűleg sérülés is közrejátszott abban, hogy a pacink nem jött ki a második 45 percre.
Ceballos beállásával pedig egy pillanat alatt megváltozott a játék képe. Az üres területet, ami az első félidőben „Isco helyén” tátongott, Dani rögtön uralni kezdte.
Talán éppen emiatt kezdődött ekkor egy olyan időszak a meccsen, amikor a Tico a félpályán is alig-alig tudta átvinni a labdát.
A 60. percben erre Simeone úgy próbált reagálni, hogy Lemar helyére beküldte Correát. Ezzel véleményem szerint nem a középpálya feletti kontrollt akarta megszerezni, hanem friss erőt küldött a szélre. A domináló Real ellen így gyorsabban végigérhetett egy esetleges kontra.
Aztán a 65. perc végén Asensio hagyta ki az első meccslabdát. Kroos egy visszaszerzett labdát adott át neki keresztbe, ő viszont már nem tudta Oblak mellett elpöccinteni.
A 69. percben pedig jött az a csere, amivel Simeone megpróbálta visszaszerezni a középpálya egyensúlyát: meglepetésre Costát hozta le, helyette pedig érkezett Thomas Partey. Csatár helyett védekező középpályás; és bár a Cruyff-i iskola szerint ez a győzelemre vezető út, az a gyanúm, hogy ekkor már nem megnyerni akarta ezt a meccset az argentin mester.
Be is vált ez a csere, hiszen rögtön enyhült a nyomás az Atletico kapuján. Sőt, még a Real kapuja előteréig is el-eljutottak.
Igazán nagy helyzetig viszont már egyik csapat sem jutott. Beállt még Modric helyett Lucas, Rodri helyett Kalinic, végül pedig Benzema helyett a debütáló Vinicius Jr., de egyikük sem tudott érdemben hozzátenni a meccshez.
Az utolsó pillanatban Varane fejelt nagy helyzetben nagyon mellé, így maradt a gól nélküli döntetlen, ami igazán egyik csapatnak sem jó. A Real maradt a Barca mögött, a Ticót pedig beelőzte a bombaformába lendülő Sevilla.
Ez lett volna véleményem szerint az Real-Atletico meccs. Mit hagytam ki, mit hiányoltatok? Írjátok meg kommentben!
Összefoglaló:
Sebeink nyalogatása helyett komolyan át kell gondolni, miben kell a csapatnak javulni, milyen szerkezeteben lehetünk…
Nagyon rég vártam már ennyire El Clasicót, és pont azért, mert rég volt ennyire megjósolhatatlan,…
Két forduló után a BL tabella nyilván még csak tájékoztató jellegű, de ezzel együtt a…
A La Liga 10. fordulójában a Real Madrid a Celta Vigo vendégeként lép pályára szombat…
A La Liga 9. fordulójában a Real Madrid a Villarreal együttesét fogadja a Bernabeu stadionban…
A BL Liga szakaszának második fordulójában a Real Madrid a francia Lille vendégeként lép pályára…
View Comments
Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.