Nem tudom, ki hogy van vele, én nagyon örülök, hogy újra pályán láthatom a srácokat. Örömömet csak fokozná, ha végre láthatnám azt is, hogy élettel, játékkal, jelenléttel töltenék meg sokat érő játékosaink a középpályánkat, és nem hagynánk meg Niel Degrasse Tyson és további kiváló társainak sötét anyag és sötét energia kutatása céljából a területet. Ellenfelünk az Osasuna lesz, mely csapat iránt valahogy soha, semmilyen körülmények között sem tudok pozitív érzésekkel lenni.
A válogatott és sérülésgyűjtő szünetet a következő sebesültekkel/fáradtakkal abszolváltuk: James, Marcelo, Casemiro, Isco, Keylor (nem megfelelő ütemben halad a felépülése), Coentrao (Resid, dolgozz rendesen hétfőtől!). Így aztán a nem túlzásba vitt, de egészségesnek tartott mértéknek is betudható lesz a mai rotáció. Nacho (Marcelo helyén (rémálmomban Danilo kap szerepet ott), Kovacic (Kázmér helyén) és a Királyi Gárda Királya Asensio helyén. Benzema is felépült, így a Brand akár kezdőként is szerepet kaphat, véleményem szerint azonban jobb lenne 15-25 percet kapnia ma. Meg amúgy is, nyert ő Aranylabdákat, EB-t, Aranycipőket, hogy azonnal kezdő legyen a visszatérése után? Naugye!
Ha Morata kezd, érdemes lesz megfigyelni az ő játékát CR jelenlétében. Az eddigi bajnokikon igazi csatármozgásokat végzett, de nem lennék meglepve, ha a portugál jelenlétében már más feladatokat kellene elvégeznie.
Ha már Ronaldo: volt képe több, mint három hónappal ezelőtt pályára lépni a Real Madridban. Ezt a hanyagságot csak és kizárólag egy mesterhármassal tudja kimagyarázni. (Suarez góljainak száma mennyi is?)
Kicsit olyan, mintha egy idén ismeretlen Real Madridot látnánk majd ma a pályán. Hiszen eddig azt láttuk, hogy egyre több volt a csapatjáték, a srácok időnként szép támadásokat rajzoltak a pályára, a védekezésben mindenki odatette magát. Most viszont visszatér a kétségkívül és jogosan legnagyobb játékosunk, akinek jelenléte alapjaiban változtathatja meg Gárda játékát (nem csak Moratáét) mind támadásban, mind védekezésben. Így a meccs előtt ezt sem pozitív, sem negatív jelzővel nem tudom felruházni. Majd az Összefoglalóban… összefoglalom a kommentjeiteket ebben a témakörben.
Az Osasuna elleni hazai mérlegünk egész biztató az elmúlt 15 évre visszatekintve. Az adott időszakban, amikor elérhető volt a Real számára a pamplonai együttes, 15 hazai meccsből egyet vesztettek el a srácok (az original Galaktikusok…), két döntetlen és a többi…már történelem.
Vendégeink persze lenyilatkozták, hogy bár félelmetes minőséget képvisel és a világ egyik legjobb csapata a Real Madrid, de természetesen győzni jönnek. Ezt az 5-3-2-es (vagy inkább 5-4-1-es) felállásukkal és reményeik szerint számos kontrával szeretnék elérni.
Fogalmam sincs, ki figyel az ilyen apróságokra, de ha nyer a Gárda ma, akkor 15 egymást követő megnyert bajnokival klubtörténeti rekordot állít be ZZ csapata. Ez azért is jó lenne, mert ZZ által is első helyre sorolt bajnoki cím elnyeréséhez (Spoiler-alert): a legtöbb bajnokit meg kell nyerni.
Real Madrid: Kiko Casilla; Carvajal, Ramos, Varane, Nacho; Kovačić, Kroos, Modrić; Bale, Morata, Ronaldo
Osasuna: Nauzet; Clerc, Unai García, Miguel Flaño, David García, Javier Flaño; Oier, Mérida, Cuevas; Romero, Riera
A mérkőzést a Sport1 közvetíti 16.00 órától.
A hét legkomolyabb hírére, miszerint az ATMA társaságában popcornt csócsálva (kikacsintás Déagol gyilkosára) figyelhetjük a következő két átigazolási szezont, én a következő képpel és az azon szereplő információkkal szeretnék reagálni. Valamint azzal, hogy valóban hátrány a tiltás, azonban a keret minősége okot adhat az BAN elviselhető átvészeléshez.
Reggelizzetek, mozogjatok, szurkoljatok!
A reálos Valverde végre újra a kezdőbe került, miközben az Atletic Bilbao edzője, Ernesto visszavonulása…
Ha nem is elsősorban nekünk, de rég nem látott izgalmakat hozhat a kieső zónában az…
Leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy az utóbbi hetek híreit, az erkölcsi, sportszakmai és a személyes…
Ahogy a nagy klasszikus mondja, innen már megvagyunk, mi már csak egy sört kérünk! A…
Eljutottunk oda, hogy akinek nincs kedve, már nem is játszik idén. Mbappe sérültet jelentett, de…
Egyben bízhatunk, hogy a Betis még nálunk szarabb formában van, az elmúlt 5 meccsükből a…